Asset Publisher Asset Publisher

Obszary Chronionego Krajobrazu

Obszary chronionego krajobrazu to tereny chronione ze względu na wyróżniający się krajobraz o zróżnicowanych ekosystemach, wartościowe ze względu na możliwość zaspokajania potrzeb związanych z turystyką i wypoczynkiem lub pełnioną funkcją korytarzy ekologicznych.

W zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Mrągowo znajduje się 5 obszarów chronionego krajobraz.

Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Rzeki Guber o powierzchni 14 363,8 ha, położony na terenie powiatów Bartoszyce, Kętrzyn, Giżycko i Olsztyn, w gminach Sępopol, miasto Sępopol, Korsze, Barciany, Bisztynek, Kętrzyn, miasto Kętrzyn, Reszel, Ryn i Kolno.

Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Symsarny o powierzchni 19 329,8 ha, położony na terenie powiatów Lidzbark Warmiński i Olsztyn, w gminach Lidzbark Warmiński, Kiwity, Kolno, Jeziorany, miasto Jeziorany i Biskupiec.

Obszar Chronionego Krajobrazu Jezior Legińsko-Mrągowskich o powierzchni 20 615,9 ha, położony na terenie powiatów Kętrzyn, Mrągowo i Olsztyn, w gminach Reszel, Mrągowo, miasto Mrągowo, Sorkwity, Kolno i Biskupiec.

Obszaru Chronionego Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich o powierzchni 85 527,0 ha, położony na terenie powiatów Węgorzewo, Giżycko, Mrągowo i Pisz, w gminach Węgorzewo, miasto Węgorzewo, Giżycko, miasto Giżycko, Ryn i miasto Ryn.

Obszary Chronionego Krajobrazu Otuliny Mazurskiego Parku Krajobrazowego - Zachód o powierzchni 7 381,0 ha, położony na terenie powiatu Mrągowo, w gminach Mrągowo, Mikołajki i Piecki.


Asset Publisher Asset Publisher

Back

200-lecie Powiatu Mrągowskiego

200-lecie Powiatu Mrągowskiego

Powiat Mrągowski w tym roku obchodził jubileusz 200-lecia. Na obszarze powiatu terenami leśnymi zarządzają Nadleśnictwa Mrągowo, Strzałowo, Spychowo i Maskulińskie. Powiat Mrągowski posiada wysoką lesistość sięgającą ponad 30%. To właśnie obszary leśne, zaraz po jeziorach i rzekach stanowią o atrakcyjności tego pięknego zakątka kraju.

Podczas obchodów Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie pan Mariusz Orzechowski został uhonorowany Medalem Pamiątkowym wybitym z okazji Jubileusz 200-lecia Powiatu Mrągowskiego. Pan Dyrektor życzył, aby tak jak w herbie powiatu jest otwarta brama symbolizująca gościnność oraz łabędź będący symbolem harmonii, tak niech w przyszłości Powiat cechują te atuty.