Web Content Display Web Content Display

7 Cudów Mazur – żeglarskie zmagania zakończone

Jak Mazury to oczywiście jeziora i lasy. Podczas tych wakacji odbyły się regaty 7 Cudów Mazur. Żeglarskie zmagania toczyły się w 5 miastach:  Mikołajki, Mrągowo, Giżycko, Węgorzewo oraz Ryn. Nadleśnictwa z dwóch RDLP (Białystok i Olsztyn) czynnie zaangażowały się w działania promujące nasz piękny region.

Finał miał miejsce w Rynie w zeszłą sobotę. Poranek powitał żeglarzy bezwietrzną pogodą, czyli flautą. Jednak aura zlitowała się nad wodniakami i podczas wyścigu wiatr wspomagał walczące o podium załogi.  Żeglarski Puchar 7 Cudów Mazur trafił w ręce teamu Aleksandra Fereńca z Mrągowa.

Imprezę wzbogaciło stoisko Lasów Państwowych. Nadleśnictwa Czerwony Dwór, Mrągowo i Strzałowo  przedstawiały zagadnienia związane z gospodarką leśną, ochroną przyrody, pracą leśnika. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, malując i wyklejając kształty zwierząt leśnych oraz tworząc piękne kolorowe liście drzew.

Wszyscy chętnie obejrzeli rowerowy pokaz Krystiana Herby aktualnego rekordzisty Guinnessa i ambasadora projektu Green Velo.